Hermes Uluslararası Ticaret olarak, 15 yılın üzerindeki Uluslararası tecrübemizi, müşterilerimiz, çalışanlarımız, hizmet alanlarındaki paydaşlarımıza sunmak ve her birine değer katmak üzere faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Türk Menşeli nitelikli ürünlerin, yurtdışına ihracını gerçekleştirerek, nitelikli alıcılara ulaşmasını sağlamak yanında, uluslararası alanda kabul görmüş ürünlerin Türkiye’ye ithalini gerçekleştirmek de ana hedefimizdir.

Uluslararası Ticarete ilişkin yenilikleri takip ederek, gerek iç pazarda gerekse dış pazarda ihtiyaçların karşılanması için çalışıyoruz. Bu çerçevede, ülkemizin önde gelen sektörlerinin ürettiği ülkemize özgü ürünler, sitemizin İhraç Ürünler kısmında yer almakta, yurtdışında üretilen ileri teknoloji ürünler ile diğer nitelikli ürünler ise sitemizin İthal Ürünler bölümünde yer almaktadır.

İhraç Ürünlerin pazarlama-satışını iki şekilde gerçekleştiriyoruz. Birincisi, imalatçının hedef pazarında tek yetkili satış temsilciliğini alarak pazarlama ve satışını gerçekleştirmek, İkincisi ise, imalatçının ihraç edeceğimiz ürünlerine kendi markamızı basarak satışını gerçekleştirmek şeklindedir. Farklı sektörlere özgü birden çok markamız bulunmaktadır.

İthal Ürünlerin pazarlama-satışını ise yine iki şekilde gerçekleştiriyoruz. Birincisi, ithalinde tek yetkili olduğumuz ürünlerin, dağıtım kanalına sahip firmalar yoluyla pazarlama-satışını sağlıyoruz. İkincisi ise, ithalatını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin dağıtım kanalını kurarak, son kullanıcıya-satış noktasına-bölge bayisine bizzat ürünlerin ulaşmasını sağlıyoruz.

Gerek İhracat ve gerekse İthalat konusunda, bizimle işbirliği içerisinde, imal ettiğiniz ürünlerin ihracını ya da seçtiğiniz ürünlerin ithalini gerçekleştirebilir, böylece karşılıklı müşteri-satıcı ilişkisi içerisinde faaliyetlerimizi sürdürebiliriz.

Fakat bu noktada, bir açıklama yapmak durumundayız. Şöyle ki, şu anda incelediğiniz Ticaret sayfamız yoluyla ya da direkt olarak “Komisyoncu” faaliyetimiz bulunmamaktadır. Yani, ne ihracatta ne de ithalatta “Pazarlama/Satınalma Komisyonculuğu” yapmıyoruz. Bir diğer konu da, Pazar araştırması, hedef pazara giriş stratejisi, pazarlama-satış-bayi-dağıtım kanalı oluşturulması ve benzeri danışmanlık taleplerinizle ilgili bilgilere Danışmanlık bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

O halde, Siz, Değerli Paydaşlarımızın, sunacağımız hizmetlerle, uluslararası piyasalarda rekabet avantajı elde edeceğiniz inancıyla, en kısa sürede görüşmek üzere, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.